Copiii din Valea Vinului si Caraseu au dansat zumba

Sambata, domnisoara instructor de dans sportiv si de societate ,Carmen Lipovan a organizat la Clubul Insomnia din Satu Mare spectacolul intitulat ‚ÄúZumba pentru toti!‚ÄĚa

Ea a avut invitati de seama printre care grupul Alto Astral , Hani Bota ,doi tineri dansatori de la CTS Satu Mare, adolescentii de la Dans Club 92,precum si grupele de copii de la Gradinita Draga Mea ,elevii de la scoala Caraseu si nu in ultimul rand cel mai tanar grup de dansatori format din elevii de la Scoala Valea Vinului.

Fiecare grup de participanti a fost insotit si sustinut de parinti ,frati ,surori ,bunici ,alte rudenii,prieteni, curiosi insa cei mai privilegiati la capitolul sustinerii au fost elevii de la Scoala Valea Vinului . Acestia sunt si cei mai ‚Äúproaspeti‚ÄĚ dansatori (danseaza doar de 5 luni,o data pe saptamana) iar pe langa sustinatorii mai sus amintiti au avut reprezentanti din partea scolii prin prezenta profesoarelor Sonia Pop, Simina Stef dar si primarul comunei Valea Vinului ,Cristea Radu.

In cadrul spectacolului s-au dansat dansuri moderne,si latino,au activat grupele de copii , grupa de adulti iar la final domnisoara instructor a realizat un dans demonstrativ impreuna cu grupele de copii.

 
Fondator website
Fondator: Simina Stef