ZIUA EROILOR VALEA VINULUI


bn

In 24 mai 2012 in cadrul activitatii intitulata sugestiv ÔÇťComemorarea eroilor cazuti pe campurile de luptaÔÇŁ, elevii de la scoala cu clasele I-VIII Valea Vinului, insotiti de cadrele didactice si primarul Cristea Radu, au participat la slujba oficiata in memoria eroilor neamului.

Elevii clasei a III-a si a IV-a indrumati de invatatoarele Barbus Alina si Cotutiu Adina au prezentat un colaj de cantece si poezii , clasa a VII-a sub indrumarea domnisoarei diriginte Simina Stef au depus o coroana de flori la monumentul eroilor , clasa a VIII-A alaturi de domnul director Pop Alin si domnul profesor de istorie Bucur Daniel au curatat mormantul unui ostas de origine germana .

Domnul primar Cristea Radu ca reprezentant al primariei a depus o coroana la monumentul eroilor , multi dintre acestia fiind fii ai satului.

 
Fondator website
Fondator: Simina Stef