Halloween 2012


hall

Săptămâna aceasta, la Şcoala cu clasele I-VIII Valea Vinului a fost organizată o mare petrecere de Halloween. Activitatea a fost organizată de profesoara de limba engleză Bianca Bontea şi cponsilierul educativ Simina Ştef.

La petrecere au luat parte toţi elevii instituţiei de învăţământ, în frunte cu întreg colectivul de cadre didactice.  La nivelul fiecărei clase au avut loc concursuri, fiind premiat copilul ce a purtat cel mai înfricoşător costum şi cea mai înfricoşătoare mască, cel mai haios bostan scobit şi cel mai artistic desen.

Fiecare elev costumat a trecut prin faţa unui juriu format din directoarea şcolii – profesoara Florica Fernea, învăţătoarea Doina Cristea şi Maria Bran, profesoarele Adriana Petcaş, Monika Hotea şi profesorul Marius Miclăuş. S-au acordat diplome câştigătorilor şi tuturor celor care au particpat. În concurs au intrat costumaţi şi profesori. Cel mai creativ costum a fost purtat de învăţătoarele Alina Bărbuş şi Adina Cotuţiu, iar marele câştigător al diplomei de originalitate a fost câştigat de profesorul Alin Pop.

 

 

 
Fondator website
Fondator: Simina Stef